Jste zde:ÚvodŠkola

Škola

McDonalds1Naši žáci 1. ročníku Robin Bareš, Lukáš Heger, Jan Hodač, Vojtěch Cholasta, Ratko Ilič, Jan Kubánek, Aleš Staněk a Radek Dreveniak pomáhali dne 27. 4. 2017 při organizaci okresního kola McDonald's Cupu 2017. Turnaj pořádal Dům dětí a mládeže Nový Bydžov na městském stadionu pod vedením Mgr. Zdenka Vychytila a pana Petra Průchy. Lukáš Heger a Vojta Cholasta pískali jednotlivé zápasy základních škol a ostatní hoši měli na starosti týmy, o které se starali a povzbuzovali je. Zaslouženě vyhrál tým Prasku, který "trénovali" Ratko Ilič a Robin Bareš.

McDonalds2

To bylo tématem programu pro studenty třetího ročníku, který se uskutečnil na naší škole 21. 4. 2017. Projekt vedl pan Vít Pospíšil z Křesťanské akademie mladých. Na mnoha příkladech ze života a prezentovaných filmových ukázkách se studenti přesvědčili, že pohled na tuto problematiku není tak jednoduchý, jak se zprvu zdálo. Aktivně se zapojili, diskutovali a polemizovali o správnosti jednání v konkrétních situacích. Na závěr si všichni odnesli důležitou informaci, že člověk dělá správnou věc tehdy, když je dobrá ve své podstatě, koná ji s dobrým úmyslem a za příznivých okolností.
Program byl velmi zajímavý a přínosný nejen pro studenty, ale i pro třídního učitele, který tak lépe poznal postoje a názory svých studentů.
I když se etika v současné době moc „nenosí", byl uskutečněný program pro všechny velice podnětný, a stal se tak alespoň malým krokem ke změně vnímání etiky a morálních problémů vůbec.
Úterý, 18 Duben 2017

Dlouhodobá spolupráce s MUP

V rámci dlouhodobé spolupráce naší školy s Metropolitní univerzitou Praha se dne  11. 4. 2017 uskutečnila další přednáška – tentokrát s Doc. Ing. Helenou Fialovou, CSc.

Témata:

1. Kde a jak se tvoří světová cena ropy, zlata, kakaa, pšenice a dalších komodit?

2. Proč počítače a telefony ještě nenahradily některé celosvětově známé hračky, jako např.      Lego nebo panenku Barbie­

foto1

Středa, 12 Duben 2017

Srdíčkové dny

detemV rámci jarních "Srdíčkových dnů 2017" žákyně 1.A, a 1.B Sára Hofmanová, Lucie Koláčková, Michaela Kolářová a Adéla Ouvínová pomáhaly nemocným dětem prodejem tužek, magnetů a srdíček.
Naše sbírka vynesla 1941,-Kč,
Děkujeme prodávajícím i kupujícím :-)
Může se hodit:
Banner

Profesionální prezentace na internetu > Tvorba www stránek | SEO optimalizace | Firemní identita | Správa webu