Jste zde:ÚvodŠkola

Škola

Čtvrtek, 22 Červen 2017

ME v basketbalu žen

basket1

Dne 16. a 19. června jsme zavítali do Hradce Králové na ME v basketbalu žen podporovat svůj "adoptovaný" tým Běloruska. Do projektu se zapojily třídy 1. A, 1. B a 2. A, 2. B. První zápas hrálo Bělorusko proti Itálii. Itálie byla od druhé poloviny lepší, a když náš tým prohrával o dvacet bodů, bylo jasné, že konečný výsledek se už nezmění. Druhý zápas jsme navštívili 19. června. Na začátku jsme od týmu Běloruska dostali čepice, magnetky a vlaječky jako upomínku na Mistrovství.

hvezdarna

Návštěva hvězdárny a planetária v Hradci Králové
Studenti 1. A a 1. B měli možnost navštívit dne 13. 6. 2017 hvězdárnu v Hradci Králové.
V areálu hvězdárny se nachází pobočka Českého hydrometeorologického ústavu - solární a ozonová observatoř , část Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR a především digitální planetárium. Unikátní zobrazení noční oblohy v tomto planetáriu umožňuje pět speciálních projektorů VELVET, které disponují elektronickým napojením obrazů z jednotlivých video kanálů. Hradecké planetárium je tak jediné zařízení svého druhu v České republice, kde jsou tyto vysokokontrastní špičkové projektory instalovány. Prostřednictvím programu Uniview je zde obloha ještě obohacena o třetí prostorový rozměr pro simulovaný pohyb mezihvězdným a mezigalaktickým prostorem. Planetárium zpracovává také data z robotického dalekohledu na jižní terase budovy.

zatoka

Sluneční zátoka u Ledče nad Sázavou se stala od 5. 6. do 9. 6. místem, kde probíhal sportovně turistický kurz našich studentů. Náplní byla zdravověda, střelba ze vzduchovky, topografie a jízda na kánoích. Při celodenním výletě jsme prošli nejkrásnější oblast Posázaví od Stvořidel až po Smrčnou a navštívili jsme Ledečský hrad. Pracovníci ze Záchranné stanice Pavlov pro nás připravili zajímavou přednášku, jak pečují o opuštěná či handicapovaná zvířata. Během kurzu jsme se dokázali výborně bavit i bez televize. Připravili jsme si sami vlastní program v naší Televizi Sunny beach, odehráli jsme volejbalový turnaj, vydělali i prodělali jsme „peníze“ v Casinu a svoji odvahu a vzájemnou pomoc jsme vyzkoušeli při noční hře. Náš pobyt, doprovázený pěkným počasím, jsme zakončili táborákem, u kterého jsme si všichni s chutí zazpívali. Vraceli jsme se sice unaveni, ale plni dojmů a obohaceni o zážitky, které může nabídnout jen společně strávený čas v přírodě.

 

Úterý, 13 Červen 2017

Intersteno 2017 a Hradecká Juniorka

intersteno1

Každoročně se naši nejlepší písaři v květnu zúčastňují mezinárodní soutěže INTERSTENO. Také letos jsme vytvořili tým pro kategorii žák-písař (13-16 let) a junior-písař (17-20 let). V mezinárodním měření sil se studenty z Itálie, Belgie, Maďarska, Polska, Slovenska, Chorvatska aj. zemí světa, se naši umístili velice dobře: Jan Kubánek 64., Lukáš Heger 122. (v kategorii žák bylo celkem 191 soutěžících), Ratko Ilič 105., Alžběta Vodáková 147., Tereza Pelikusová 212., Jaroslav Novotný 320. (v kategorii junior celkem 529 soutěžících). Ratko se poprvé zúčastnil i vícejazyčné soutěže, kde porovnal své písařské dovednosti i v chorvatštině. 


Může se hodit:
Banner

Profesionální prezentace na internetu > Tvorba www stránek | SEO optimalizace | Firemní identita | Správa webu